Fa En جمعه 26 مهر 1398 ساعت 4 و 57 دقیقه

۱۳۲۰۰ نفر در سمنان بی‌سواد هستند/ هدف‌گذاری سوادآموزی تا سال ۱۴۰۴

۱۳۲۰۰ نفر در سمنان بی‌سواد هستند/ هدف‌گذاری سوادآموزی تا سال ۱۴۰۴

سمنان - معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان سمنان بابیان اینکه ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفر در استان بی‌سواد هستند، گفت: از این تعداد زنان بیشترین قشر بی‌سوادی را شامل می‌شوند.

یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 7:56

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل ادهم غروب شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی آموزش و پرورش سمنان ضمن بیان اینکه از جمعیت ۷۰۲ هزار نفری استان بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر بی‌سواد هستند، ابراز داشت: بر این اساس ریشه‌کنی بی‌سوادی تا سال ۱۴۰۴ در استان هدف‌گذاری شده است.

وی بابیان اینکه بر اساس آمار سرشماری سال ۹۵ یک هزار و ۷۰۰ نفر در استان سمنان بی سواد هستند، افزود: می‌کوشیم بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این میزان به حداقل کاهش یابد.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان سمنان بابیان اینکه در سال ۵۵ حدود ۵۷ درصد از جمعیت ۲۴۰ هزار نفری استان را باسوادان تشکیل می‌دادند، ابراز داشت: این میزان به حدود ۸.۵ درصد در سرشماری سال ۹۵ رسیده است که نشان می‌دهد توانستیم به سمت کاهش بی‌سوادی گام برداریم.

ادهم بابیان اینکه ۱۱.۵ درصد برابر با یک هزار و ۵۸۰ نفر از مجموع بی‌سوادان استان را زنان به خود اختصاص دادند، تصریح کرد: این رقم در مردان ۶.۶ درصد را شامل می‌شود.

وی بابیان اینکه ۹۱ درصد از جمعیت کل استان سمنان در رده سنی شش سال و بالاتر و ۹۷ درصد از جمعیت در بازه سنی ۱۰ تا ۴۲ ساله‌ باسواد هستند، افزود: سمنان از نظر شاخص سواد در رتبه سوم کشوری قرار دارد که نشان می‌دهد در زمره استان‌های پیشرو در زمینه افزایش سواد در جامعه باشیم.

کد خبر 4689643

ثبت نظر

ارسال