Fa En دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 16 و 52 دقیقه

ائتلاف آمریکایی ۱۳۷۰ غیرنظامی را در عراق و سوریه کشته است

ائتلاف آمریکایی ۱۳۷۰ غیرنظامی را در عراق و سوریه کشته است

جمعه 25 بهمن 1398 ساعت 5:6

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از عصر ایران

ائتلاف آمریکایی ۱۳۷۰ غیرنظامی را در عراق و سوریه کشته استدر گزارش نیروهای ضربت مشترک و عملیات ارده راسخ اعلام شد که ائتلاف تحت امر آمریکا در عراق و سوریه حداقل ۱۳۷۰ غیرنظامی را از آغاز عملیات نظامی در سال ۲۰۱۴ کشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این گزارش آمده است: این ائتلاف ۳۴۷۶۳ حمله از اوت ۲۰۱۴ تا پایان دسامبر ۲۰۱۹ داشته است در این دوران براساس اطلاعات تایید شده حداقل ۱۳۷۰ غیرنظامی بطور غیرعمد در اقدامات ائتلاف کشته شده‌اند.

براساس این گزارش، ائتلاف بر عهد خود در حفظ قانون عملیات‌های مسلحانه و اجتناب از خسارت و تلفات به غیرنظامیان تاکید دارد. این ائتلاف گفته است هدف ما اجرای تمامی اقدامات احتیاطی برای اجتناب از در خطر قرار دادن غیرنظامیان هنگام پی‌گیری دشمنان است.

 درگزارش ائتلاف آمده است: از ۴۵ گزارش تلفات سه گزارش معتبر بود و نشان داد که ۱۱ مورد مرگ غیرنظامیان غیر عمد صورت گرفته است. ۴۱ گزارش دیگر غیرمعتبر بود و یک مورد نیز تکرار گزارش پیشین بود.۷۹ گزارش دیگر هنوز باز هستند

سازمان مردم نهاد ایروارز تخمین زده است که ائتلاف آمریکایی بیش از ۱۳۱۵۹ غیرنظامی را در عملیات‌هایش در عراق و سوریه کشته است.

ثبت نظر

ارسال