Fa En دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 16 و 51 دقیقه

پیشنهاد مونسان برای رونق گردشگری خراسان جنوبی

پیشنهاد مونسان برای رونق گردشگری خراسان جنوبی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست هم‌اندیشی با فعالان گردشگری خراسان جنوبی، برنامه‌ها و پیشنهاداتی را برای رفع مشکلات حوزه گردشگری این استان ارائه داد.

پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 10:25

علی اصغر مونسان، امروز سه‌شنبه 10 دی، در نشست هم‌اندیشی با فعالان گردشگری خراسان جنوبی اظهار کرد: صنعت گردشگری در کشور نوپا است، بنابراین با سختی‌های زیادی باید به جلو برویم.

وی با بیان اینکه با تلاش شما فعالان گردشگری این مهم در خراسان جنوبی رونق خوبی پیدا کرده است، بیان کرد: با وجود همه تنش‌های مختلف بیرونی، درونی، تحریم‌ها و حذف پروازها، آمارهای گردشگری داخلی و خارجی به صورت فزاینده‌ای در حال رشد است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به رشد حجم سرمایه‌گذاری در این بخش اشاره کرد و گفت: این حجم از سرمایه‌گذاری نشان از آینده خوب در این حوزه است.

مونسان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 2450  پروژه در بخش گردشگری در حال اجرا است، افزود: از این تعداد 500 پروژه مربوط به هتل و اقامتگاه است.

وی اظهار امیدواری کرد: با اقدامات و تلاش‌های انجام شده در آینده نه چندان دور گردشگری در رتبه اول یا دوم اقتصاد کشور قرار گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: علاوه بر این نقش فعالیت‌های گردشگری در بخش اشتغال بی‌نظیر بوده و این شغل‌ها پایدار است.

مونسان یادآور شد: هرچند در بخش گردشگری قوانین و حمایت‌های قانونی کمتری نسبت به سایر بخش‌ها داریم، اما آمارها نشان از توسعه این صنعت است.

وی با اشاره به اینکه در دولت مصوبات خوبی در حمایت از صنعت گردشگری داشته‌ایم، بیان کرد: این مصوبات نقش زیادی در توسعه بخش گردشگری داشته است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تأکید بر اینکه یکی از مشکلات خراسان جنوبی این است که باید در امر تبلیغات بیشتر و بیشتر کار کنیم، افزود: در حال حاضر ظرفیت خوبی در این استان وجود دارد، اما شناخته نشده است.

مونسان بیان کرد: در این راستا به مدیرکل روابط عمومی دستورات داده شده تا روی تولید محتوا کار و تلاش خود را بیشتر کند.

راه‌اندازی پویش معرفی گردشگری خراسان جنوبی

وی در ارتباط با راه‌اندازی پویشی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی نیز گفت: در این زمینه نیز مدیرکل بازاریابی وزارت به عنوان مدیر ویژه استان معرفی می‌شود تا با راه‌اندازی این پویش با کمک فعالان گردشگری شاهد رونق گردشگر در این استان باشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر لزوم تولید رویدادهای گردشگری بیشتری در خراسان جنوبی تأکید کرد و افزود: یکی از راه‌های جذب گردشگری، برگزاری این رویدادها است.

مونسان با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش کویرنوردی، اظهار کرد: گردشگری در این استان نوپاتر است، بنابراین باید برخی محدودیت‌ها را رعایت کنیم.

وی بیان کرد: معتقد هستیم تورهای گردشگری باید همه قوانین را رعایت کنند و عدم رعایت قوانین و موازین اسلامی پذیرفته نیست.

مونسان با تأکید بر اینکه به هیچ عنوان هیچ کس حق ندارد از موازین اسلامی و قانون عبور کند، بیان کرد: این بزرگترین آسیب برای صنعت گردشگری است.

وی ادامه داد: باید مدیران هتل‌ها و اقامتگاه‌ها، قوانین و مقرارت را در این بخش رعایت کنند ضمن اینکه برخی علما در سفر به شهرستان‌هایی که داشتم نکاتی را مطرح کردند که باید تلاش کنیم تورها با رعایت قوانین و ضوابط کشور باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌