کرونا سطح اشغال هتل‌های استان مرکزی را به 5 درصد رساند

کرونا سطح اشغال هتل‌های استان مرکزی را به 5 درصد رساند

رئیس جامعه هتلداران استان مرکزی گفت: بدنبال شیوع کرونا، هتل ها و مراکز اقامتی استان مرکزی به مانند همه نقاط کشور و استان ها ضرر بسیاری را متحمل شده اند، سطح اشغال به شدت پایین آمده است و شاید در حال حاضر سطح اشغال به کمتر از 5 درصد رسیده باشد.

سه شنبه 20 اسفند 1398 ساعت 9:18

مهرداد سمیعی روز شنبه دهم اسفندماه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه تمام هتل ها و مراکز اقامتی الزامات و اقدامات بهداشتی را به کار گرفته اند، افزود: متاسفانه امکانات بهداشتی در هتل ها و مراکز اقامتی به حداقل رسیده است و با مشکل تامین مواد ضدعفونی مواجهند.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش محسوس سطح اشغال هتل ها و مراکز اقامتی، شاید اقدام بهداشتی خاصی لازم نباشد، اما با این وجود تمامی مراکز اقامتی استان با حداقل هایی که در اختیار دارند اقدام به رعایت نکات بهداشتی می کنند.

سمیعی با بیان اینکه 22 هتل و مرکز اقامتی، 50 خانه مسافر و 12 خانه بومگردی در استان مرکزی وجود دارد، گفت: متاسفانه هتل ها و مراکز اقامتی استان مرکزی به مانند همه نقاط کشور و استان ها ضرر بسیاری را متحمل شده اند، سطح اشغال به شدت پایین آمده است و شاید در حال حاضر سطح اشغال به کمتر از 5 درصد رسیده باشد.

وی بیان کرد: در تمام مراکز اقامتی با لغو و کنسل شدن رزروها مواجه هستیم و تمام تلاش هیات مدیره جامعه هتلداران استان و کشور این است که هزینه ای بابت کنسلی دریافت نشود و حتی اگر موارد وجود داشته باشد قطعا براساس تعرفه تعیین شده توسط وزارت میراث فرهنگی است.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال