Fa En سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 4 و 24 دقیقه

پایان دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در بنگلادش

پایان دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در بنگلادش

دوره هشت روزه دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی ویژه استادان و دانشجویان گروه زبان فارسی دانشگاه «راجشاهی» بنگلادش به کار خود پایان داد.

پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 7:6

به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم پایانی دوره آموزشی دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی ویژه استادان و دانشجویان گروه زبان فارسی دانشگاه راجشاهی بنگلادش با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در بنگلادش برگزار شد.

در این دوره هشت روزه اساتید ایرانی همانند محمدکاظم کهدویی، استاد اعزامی به دانشگاه داکا و همدانی، استاد اعزامی به دانشگاه راجشاهی و الهام ملک‌زاده، عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی به تدریس مهارت‌های نگارش، پژوهش، دستور و آرایه‌های ادبی و تاریخ و تمدن ایران پرداختند.

در مراسم پایانی این دوره به برگزیدگان و شرکت‌کنندگان گواهی آموزشی شرکت در دوره اعطا شد و محمدرضا نفر، سفیر و سید حسن صحت، رایزن فرهنگی ایران در داکا و رییس دانشکده علوم انسانی و تنی چند از اساتید و دانشجویان سخنرانی کردند.

نفر در سخنانی، عامل پیوند ریشه‌دار و تاریخی میان دو کشور ایران و بنگلادش را زبان فارسی دانست و از روند رو به پیشرفت روابط فرهنگی میان دو کشور اظهار خرسندی کرد.

سفیر ایران در داکا افزود: فارسی زبان تمدنی شبه قاره است که مرهون تلاش‌ها و زحمات گذشتگان علمی و فرهنگی دو ملت ایران و بنگلادش است.

او همچنین، علاقه آنان به زبان فارسی این فرصت را برای دو کشور فرصتی بی نظیر و قابل بهره‌برداری جهت توسعه بیش از پیش روابط فرهنگی میان دو کشور دانست.

نفر به حمایت و پشتیبانی سفارت ایران در داکا در حوزه زبان فارسی خصوصا در دانشگاه راجشاهی و گروه زبان فارسی این دانشگاه اشاره کرد.

در ادامه این مراسم، تمامی سخنرانان بر ضرورت برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی تأکید و از اهتمام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای حمایت و پشتیبانی از برگزاری این دوره‌ها تقدیر کردند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 11

ثبت نظر

ارسال