Fa En شنبه 14 تیر 1399 ساعت 18 و 42 دقیقه

رئیسی: ظرفیت تولید داروی آستان قدس رضوی را به دو برابر افزایش داده‌ایم

رئیسی: ظرفیت تولید داروی آستان قدس رضوی را به دو برابر افزایش داده‌ایم

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مسئله دارو و توجه به درمان خصوصاً برای اقشار کم‌درآمد را از اولویت‌های کاری آستان قدس رضوی و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی آن می‌دانیم به همین دلیل در همین مدت کوتاه ظرفیت تولید داروی آستان قدس رضوی را به دو برابر افزایش داده‌ایم.

چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 18:20

، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در حاشیه دومین کنگره قلب ایران و اروپا که به میزبانی آستان قدس رضوی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: مشهد مقدس اقتضائات و ظرفیت تبدیل‌شدن به مرجعیت علمی و قطب سلامت در منطقه را دارد.

وی ادامه داد: جاذبه حضرت رضا(ع) باعث شده است که بسیاری از پزشکان و متخصصان در شهر مقدس مشهد ساکن شوند یا در این شهر برای زیارت حضور یابند و مراکز سلامت مشهد از تخصص آن‌ها بهره‌مند شوند.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه معاونت علمی آستان قدس رضوی مأموریت کار دانش بنیان، علمی و فناوری در همه حوزه‌ها به ویژه مسئله سلامت را بر عهده دارد، افزود: همکاران ما تلاش می‌کنند از جهت علمی و کار دانش بنیان جایگاه مشهد را ارتقا ببخشند که در واقع ارتقای سلامت کشور است و برگزاری این کنگره‌ها گام‌هایی در جهت تبادل تجربیات و آشنایی جهان با پیشرفت‌های کشور در حوزه سلامت است.

وی در ادامه افزود: درمانگاه‌هایی را در شهرستان‌های مختلف در دست تأسیس داریم و بنیاد سلامت رضوی در خراسان بزرگ به دنبال کمک به مجمع‌های خیرین و مراکزی است که مشکلاتی در این زمینه دارند.

همچنین رئیسی صبح امروز در کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا که در بیمارستان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه امروز برخورداری از کار دانش‌بنیان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است، تصریح کرد: با توجه به افزایش بیماری‌های قلب و عروق در جامعه، متخصصان باید تلاش کنند تا این آمارها کاهش یابد. پیشنهاد می‌کنم در این کنگره علاوه‌ بر تبادل تجربیات درباره بیماری‌های قلب و عروق، راهکاری برای کاهش این‌گونه بیماری‌ها ارائه شود.

وی با تأکید براینکه بیمارستان رضوی از متخصصان برجسته و چهره‌های علمی زیادی برخوردار است، عنوان کرد: همان‌طور که به دنبال مرجعیت علمی در مشهدالرضا هستیم، در حوزه پزشکی نیز باید با همکاری همه دانشگاه‌ها و متخصصان، این شهر به عنوان قطب سلامت منطقه معرفی شود.

رئیسی گفت: این آرمانی دست یافتنی است که مشهد به قطب سلامت در منطقه تبدیل شود تا هم از آخرین یافته‌های علمی برخوردار باشد، هم برترین تجربیات جهانی را داشته باشد و هم به زائران و مجاوران خدمات ارائه شود.

وی گفت: مصمم هستیم با ارتقای علمی به جایگاه مرجعیت علمی دست پیدا کنیم و در کنار فعالیت‌های دانش‌بنیان توسعه مراکز تضمین‌کننده سلامت در مشهد مقدس را پیگیری کنیم.

انتهای پیام

انتهای پیام

تعداد بازدید : 47

ثبت نظر

ارسال