Fa En چهارشنبه 9 مهر 1399 ساعت 4 و 25 دقیقه

دو ماه دیگر شاهد لاله‌های کاخ مروارید باشید

دو ماه دیگر شاهد لاله‌های کاخ مروارید باشید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: کاخ مروارید برای جشن نوروزگاه مهیا می‌شود.

سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 11:10

پیمان بضاعتی پور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: عملیات کاشت ۱۰۰ هزار پیاز لاله درکاخ مرواریدآغازشده و این پیازها اوایل سال آینده به  گلدهی می رسد.

وی ادامه داد: بنا شده در میان پیازهای لاله، گل بنفشه هم کاشته شود تا ترکیب این دو گل، زیبایی این مجموعه تاریخی را دو چندان کند.

این مسئول با بیان اینکه زمستان مناسب‌ترین زمان برای کاشت پیازهای لاله است، اظهار کرد: عملیات کاشت بیش از ۳۰۰ هزار پیاز لاله در ۲۹ واریته متنوع و رنگارنگ در باغ گل‌هایِ پارک شهید چمران کرج نیز به پایان رسیده و برنامه‌ریزی برای برپایی با شکوه هشتمین دوره این جشنواره در دستور کار سازمان قرار دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت احیا ۲۷ هکتار از فضای سبز کاخ مروارید در حال انجام است، تصریح کرد: عملیات حذف تمام علف‌ها و گیاهان زائد،آماده سازی چهارحلقه چاه و استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری و اصلاح آبخور بیش از ۹۰۰ اصله درخت وهمچنین حذف سرشاخه های خشک و هرس زمستانی و لایروبی دریاچه از جمله اقدامات باغبانی و به‌زراعی  صورت گرفته در این مجموعه است.

این مسئول با اشاره به برنامه‌ریزی های انجام شده برای بهسازی فضای سبز کاخ مروارید تصریح کرد: استقرارو رنگ آمیزی المان‌ها و مبلمان‌های این مجموعه و تامین سیستم‌های روشنایی و نورپردازی آن گام بعدی این سازمان در کاخ مروارید است که در دو ماه آینده تکمیل خواهد شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، در پایان با بیان اینکه عملیات کاشت گل‌های فصلی و بهاره کاخ مروارید در فصل پاییز انجام و به پایان رسیده تصریح کرد: تمام تلاش مجموعه مدیریت شهری و این سازمان بر این مبنا استوار است تا این مجموعه تاریخی که سال‌ها مورد بی مهری قرار گرفته بود را به بهترین شکل ممکن و با کیفیت مطلوب و ارزنده، مهیای میزبانی میهمانان و مسافران نوروزی و برگزاری جشن نوروزگاه کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 16

ثبت نظر

ارسال