Fa En شنبه 14 تیر 1399 ساعت 19 و 29 دقیقه

دفاع مقدس طلایی‌ترین دوره تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شود

دفاع مقدس طلایی‌ترین دوره تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای ما طلایی‌ترین دوره تاریخ معاصر پس از انقلاب، دفاع مقدس است.

دوشنبه 19 آذر 1397 ساعت 3:50

، "مسعود سلطانی‌فر" شب گذشته در نشست دومین کنگره شهدای استان کرمان اظهار کرد: برگزاری کنگره کار بسیار ارزنده‌ای است و باید با ابهت و با شکوه برگزار شود.

وی افزود: خیلی از کشورها برای کهنه سربازان جنگ جهانی دوم مراسم، روز پیروزی و... دارند و حتی کشورهایی که درگیر جنگ یا نهضت‌های آزادی بخش نبودند، مناسبتی با موضوع حماسه در نظر می‌گیرند، حال آنکه برای ما طلایی ترین دوره تاریخ معاصر پس از انقلاب، دفاع مقدس است.

سلطانی‌فر با بیان اینکه ما در دفاع مقدس اقتدار نظامی خود را به دنیا نشان دادیم تا حالا حالاها کسی فکر تجاوز به سرش نزند، گفت: ارزش‌های این دوران را باید به انحاء مختلف به نسل‌های آینده منتقل کنیم زیرا داستان افتخارآمیزی است که نسل های بعد به آن می‌پردازند چون همه تاریخ را با هم می‌بینند و ما شاید الان خیلی توجه نکنیم.

وی تاکید کرد: درباره دفاع مقدس باید کنگره شهدا برگزار کنیم، فیلم بسازیم، کتاب بنویسیم تا نسل آینده افتخار کند و ما نیز مشارکت خواهیم کرد.

سرهنگ"کاظمی" معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این یادواره گفت:دومین کنگره شهدای استان کرمان بعد از ۲۰ سال در ۹ اسفند سال جاری برگزار می‌شود و اولین کنگره ۲۰ سال پیش برگزار شد و پس از آن همه استان‌ها از آن الگو گرفته و دو تا ۳ کنگره برگزار کردند.

وی افرود: برای برگزاری دومین کنگره به این جمع بندی رسیدیم نقطه نظرات مقام معظم رهبری درباره کنگره‌های شهدا و پیام‌هایی که در این باره دادند را بررسی و تاکیدات ایشان را محور اصلی کار قرار دهیم که به ۶ محور اصلی رسیدیم و کمیته‌های مختلف سعی کردند برنامه‌های خود را حول یک یا چند مورد از این محورها داشته باشند. 

کاظمی گفت: برنامه‌ها حول محورهای تبلیغی و فرهنگی و هنری، تربیتی و آموزشی خاص نوجوانان و کودکان، نشر آثار شهداء، خدماتی، اجتماعی و حمایتی با کمک به مردم به نیت شهداء پیش می رود و پیشنهاد داریم حداقل ۵۰ نقطه در مناطق محروم به امکانات ورزشی مجهز شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 21

ثبت نظر

ارسال