Fa En دوشنبه 20 مرداد 1399 ساعت 16 و 0 دقیقه

حتی تریلر آهنگ جدید حمید هیراد نیز کپی از آب درآمد!

ساعت 24-پس از آنکه حمید هیراد تریلری برای آهنگ تازه خود منتشر کرد تا بدین ترتیب از حواشی اخیر عبور کند، کاربران در فضای مجازی بر روی کپی بودن همین تریلر نیز دست گذاشته و آن گونه که شواهد نشان می‌دهد، بخش‌هایی از این ویدیو کوتاه کپی از یک گروه موسیقی کره‌ای است؛ گروهی که ظاهراً طرفدارانی در ایران دارد و به همین دلیل به فاصله اندک از انتشار آهنگ هیراد، با واکنش‌هایی همراه شد و او با دیگر با چالش تازه‌ای مواجه شد.

جمعه 25 آبان 1397 ساعت 2:30

پس از آنکه حمید هیراد تریلری برای آهنگ تازه خود منتشر کرد تا بدین ترتیب از حواشی اخیر عبور کند، کاربران در فضای مجازی بر روی کپی بودن همین تریلر نیز دست گذاشته و آن گونه که شواهد نشان می‌دهد، بخش‌هایی از این ویدیو کوتاه کپی از یک گروه موسیقی کره‌ای است؛ گروهی که ظاهراً طرفدارانی در ایران دارد و به همین دلیل به فاصله اندک از انتشار آهنگ هیراد، با واکنش‌هایی همراه شد و او با دیگر با چالش تازه‌ای مواجه شد.

به گزارش «تابناک»؛ حمید هیراد با سومین چالش در ماه‌های اخیر مواجه شده و هر عملکردش با نقدهایی همراه می‌شود که مشروعیت تداوم فعالیتش را با دست‌اندازهای تازه‌ای مواجه می‌کند. تازه‌ترین چالش از روز گذشته برای هیراد به وجود آمد و البته این چالش نیز همچون چالش‌های پیشین مستقیماً حاصل اشتباهات فاحش این خواننده است که در یک کشور غربی، هریک از آنها می‌تواند با پایان یا افول دوران حرفه‌ای یک خواننده همراه شود اما در ایران تاثیری بر سرنوشت هیراد نداشته است.

حتی تریلر آهنگ جدید حمید هیراد نیز کپی از آب درآمد!

این خواننده این بار بخش‌هایی از تریلر آهنگی که قرار است منتشر کند را کپی کرده بود و این اتفاق با نقدهای جدی در فضای مجازی مواجه شد؛ اما چرا هیراد زیر ذره‌بین قرار گرفته و هر اقدامش از سوی افکارعمومی به شدت رصد می‌شود و حاصل این رصد، کشف مسائل تازه نظیر شباهت قابل تامل این تریلر با تریلر یک گروه کره‌ای است؟ برای درک علت افزایش حساسیت نسبت به این خواننده، باید به سلسله حواشی او، نیم نگاهی داشت.

فروردین 1397 / رسوایی سرقت ادبی

سرقت یا کپی ملودی در ایران اتفاقی کاملاً مرسوم است اما سرقت ترانه و شعر اتفاقی نادر محسوب می‌شود که به صورت انگشت‌شمار در تاریخ موسیقی ایران رخ داده است. در روزهای پیشین، ابتدا متن‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد، حمید هیراد (خواننده‌ای که در دو سال اخیر همراه با گروهی دیگر از خوانندگان مورد توجه بخشی از مردم قرار گرفته) شماری از اشعارش را از شاعران مختلف متشکل از قدما و معاصران و صاحب‌نام‌ها و گم‌نام‌ها برداشته و عیناً یا با تغییرات اندکی بدون ذکر نام خوانده است.

کشف وسعت این حرکت به یک رسوایی دامن زده که با واکنش شماری از این شاعران مواجه شد و تعداد قابل توجهی از شاعران با انتشار بیانیه‌ای با تیتر «تضییع حقوق مؤلفین و حواشی ایجاد شده توسط حمید هیراد»، خواستار رسیدگی این موضوع از طریق مراجع ذیربط شدند. سعید بیابانکی، امیرحسین مدرس، محمدعلی بهمنی، نیلوفر لاری پور، علیرضا بدیع، روزبه بمانی، علی آذر، اکبر آ