Fa En چهارشنبه 9 مهر 1399 ساعت 3 و 57 دقیقه

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در واکنش به حمله خصمانه آمریکا به پایگاه حشد الشعبی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای تأکید کرد: آمریکا اخیرا جنایت وحشتناک دیگری را در عراق مرتکب شد تا بار دیگر کینه ورزی خود را نسبت به مدافعان آبرو، عزت و کرامت عراق آشکار کند.

پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 14:54

، به نقل از مجمع جهانی تقریب، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه ای حمله اخیر آمریکا به پایگاه حشد الشعبی در استان الانبار عراق را محکوم کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

آمریکایی ها مصمم هستند تا آخرین قطره های زهر خود را در منطقه خالی کنند. از این رو هر از چندگاهی  به طور مستقیم یا به دست مزدوران و جیره خواران خود و کسانی که برای حفظ صندلی های شکسته شان به آمریکا باج می دهند،  دست به یک جنایت هولناک می زنند.

آمریکا از زمان سقوط نظامی و اطلاعاتی در عراق، به دنبال تثبیت وجود خود در این کشور است تا آرای خود را بر دیگران تحمیل کند؛ که هر بار با یک عامل بازدارنده مواجه  می شود اما بار دیگر تجربه گذشته را تکرار می کند.

نزدیک بود که مردم عراق در انتفاضه شعبانیه، زمام امور خود را به دست بگیرند اما آمریکا با دخالت خود از صدام در ارتکاب جنایت‌هایش علیه عراقی ها حمایت کرد، تا سقوط صدام به دست خودش و نه به دست آزادگان عراقی انجام گیرد؛ آمریکا دخالت کرد و رژیم آن زمان را ساقط کرد تا وجود خود و پایگاههایش را در منطفه تثبیت کند ولی با مقاومت پی در پی مردم شریف عراق مواجه و مجبور به عقب نشینی نظامی شد اما برای اجرای اهداف خود در عراق در سفارتش جای گرفت.

فرصت بازسازی و توسعه توسط مسئولین عراقی از دست رفت، به همین دلیل مردم به پا خواسته و خواستار حقوق مشروع خود شدند که آمریکا مستقیم و غیر مستقیم آن را از بین برده است؛ آمریکایی ها از فرصت اعتراضات مردم عراق در راستای منافع خود استفاده کردند، برخی شعارها را تحریف و گروههایی را برای بیان خواسته های خود ایجاد کردند.

آمریکایی ها در تلاش برای نادرست جلوه دادن شعارها و خواسته های مردمی عراق در اعتراضات و ایجاد هرج و مرج و تخریب و ویرانی در این کشور، کلیه تجهیزات رسانه ای خود و مزدورانشان در منطقه را به کار گرفتند و با این کار خود بار دیگر نابود شدند.
 
کارشناسان و تحلیلگران در خصوص دخالت آمریکا در عراق بر این اعتقادند که آمریکا قصد هدف قرار دادن مردم، مرجعیت، مؤسسات دولتی و نظامی عراق و از جمله حشد الشعبی که نقش فعالی در نابودی داعش ایفا کرده را داشته است.
 
به این ترتیب، آمریکا جنایت وحشتناک دیگری را در عراق مرتکب شد تا بار دیگر کینه ورزی خود را نسبت به مدافعان آبرو، عزت و کرامت عراق آشکار کند؛ آمریکا بزدلانه پایگاه حشد الشعبی در الانبار را هدف قرار داد که دهها کشته و زخمی در پی داشت.
 
این جنایت فجیع، با واکنش های مرجعیت، علمای دین، دولت، پارلمان و کلیه مردم عراق که تظاهراتهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی در خیابانهای این کشور به راه انداخته بودند، مواجه شد.

آمریکایی ها خواستار شعارهایی برای تثبت وجود نامشروع خود در عراق بودند، اما این شعارها به درخواست اخراجشان از عراق، بستن سفارتشان و محکوم شدن اظهارات گستاخانه آنها مبدل گشت.

عراقی ها به شدت از اظهارات اخیر ترامپ که با بی شرمی تمام  گفته بود «آمریکا در عراق یک پایگاه نظامی دارد که هزینه زیادی را صرف آن کرده و برای زیر نظر داشتن منطقه و ایران مفید است» عصبانی هستند.

این اقدامات آمریکا به خصوص اقدام اخیر آن، به شدت با ساده ترین قوانین بین المللی در تناقض است و آنها بر خلاف معاهدات و قوانین بین المللی دست به چنین اقداماتی می زنند و هدفی جز ایجاد هرج و مرج، ماهی گرفتن از آب گل آلود، در دست گرفتن ثروت ملتها و شکستن اراده و مقاومت آنها ندارند.

عراق حداقل در تاریخ جدید خود ثابت کرده است که هرگونه ظلم و بی عدالتی را مردود می داند و شهامت و عزت آن مانع از تعظیمش در برابر جباران و ظالمان و اشغالگران می شود؛ پس به اذن خداوند متعال، آمریکا و اذناب آن شکست خود را خواهند دید.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 12

ثبت نظر

ارسال