Fa En شنبه 14 تیر 1399 ساعت 18 و 51 دقیقه

استاندار قزوین: کاری برای شهدا انجام نداده‌ایم

استاندار قزوین: کاری برای شهدا انجام نداده‌ایم

استاندار قزوین گفت: تجربه برگزاری کنگره شهدا را در استان‌های مختلف دارم که کنگره ۳۰۰۰ شهید استان قزوین در کشور بی‌نظیر بود.

دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 11:40

، عبدالمحمد زاهدی در نشست تجلیل از دست‌اندرکاران برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید استان که با حضور آیت‌الله عابدینی نماینده ولی‌فقیه، سردار شاهرخی فرمانده سپاه صاحب‌الأمر (عج) استان قزوین و جمعی از مدیران در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تجربه برگزاری کنگره شهدا را در استان‌های مختلف دارم که کنگره ۳۰۰۰ شهید استان قزوین در کشور بی‌نظیر بود و بازتاب‌ها و واکنش‌های شخصیت‌های ملی کشور نیز گویای همین مطلب است.

وی با اشاره به ویژگی‌های این کنگره، ادامه داد: این کنگره در استان با فعالیت‌ها و برنامه‌های متنوعی برگزار شد به‌گونه‌ای که می‌توان آن را در کل کشور بی‌نظیر و کم‌سابقه عنوان کرد. این کنگره در استان با پنج اجلاسیه متوالی و با حضور مهمانان کشوری برگزار شد و هرروز بار معنوی و شکوه خاصی در آن جریان داشت.

استاندار قزوین بابیان اینکه حضور مردم در برنامه‌های کنگره بی‌نظیر بود، اضافه کرد: در محل برگزاری این کنگره،  ۶۰۰۰ صندلی در دو سالن اصلی و یک سالن موقت تعبیه‌شده بود که طی پنج روز ۳۰ هزار نفر در مراسم کنگره حضور یافتند.

زاهدی اضافه کرد: علاوه بر این باید بازدید از نمایشگاه‌های دستاوردهای هسته‌ای و صنایع هوافضا و موشکی و برگزاری یادمان‌ها و یادواره‌های شهدا در شهرها و روستاهای استان را نیز ذکر کرد که به فضای معنوی استان افزوده بود.

این مسئول گفت: این کنگره با وحدت، همدلی و انسجام بسیاری خوبی در استان برگزار شد و نشان داد اگر در همه امور این وحدت و انسجام وجود داشته باشد موفقیت‌های بیشتری به دست خواهد آمد.

زاهدی گفت: اگر در این شرایط کشور نیز همین وحدت و انسجام را حفظ کنیم می‌توانیم در برابر تمامی تهدیدهای دشمنان موفق بوده و به اهداف خود دست‌یابیم.

استاندار قزوین گفت: برگزاری این کنگره در برابر عظمت شهدا درواقع قطره‌ای در برابر اقیانوس است و درواقع هیچ کاری نمی‌تواند پاسخ گوی فداکاری و ایثارگری شهدا باشد.

وی بابیان اینکه ما کاری برای شهدا نکرده‌ایم و درواقع شهدا نیازی به این فعالیت‌ها ندارند، افزود: در حقیقت خود ما هستیم که به این کنگره‌ها و برنامه‌ها نیاز داریم تا فراموش نکنیم که باید امانت شهدا را حفظ کنیم.

زاهدی یادآور شد: درخشان‌ترین مقطع تاریخ ما بعد از اسلام دوران دفاع مقدس است و باید آن را با مستندسازی به‌عنوان یک سند زرین و افتخارآمیز برای آیندگان حفظ کنیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 46

ثبت نظر

ارسال