Fa En پنجشنبه 23 مرداد 1399 ساعت 7 و 26 دقیقه

از پیگیری سهمیه بنزین سفرهای نوروزی تا رونق بازار صنایع دستی

از پیگیری سهمیه بنزین سفرهای نوروزی تا رونق بازار صنایع دستی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه در بخش بازاریابی به خراسان جنوبی کمک می‌کنیم تا مشکلات حل شود، گفت: وزارت درخواست سهمیه ویژه بنزین برای سفرهای نوروزی داشته که در بازگشت از خراسان جنوبی نیز این درخواست به دولت داده می‌شود تا تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود.

پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 2:8

علی اصغر مونسان، امروز دوشنبه 9 دی، در حاشیه بازدید از باغ اکبریه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی مختلف خراسان جنوبی، ظرفیت خوبی در بخش اکوتوریسم در این استان فراهم شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی، افزود: طرح احداث بازارچه‌های دائمی صنایع دستی شروع شده است و در این طرح به دنبال این هستیم که در هر شهر یک نمایشگاه دائمی را ایجاد کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: در تمام سایت‌های تاریخی مرکز کشور آمادگی داریم غرفه‌هایی را به صورت موقت در اختیار هنرمندان صنایع دستی استان قرار دهیم.

، مونسان با تاکید بر تجهیز و حمایت از بازارچه صنایع‌دستی در بیرجند، اظهار کرد: در سال‌های اخیر آمار گردشگران خارجی استان افزایش خوبی داشته، اما باید کارهای بسیاری در این حوزه انجام شود.

وی با تاکید بر جذب بیشتر گردشگر داخلی، تصریح کرد: احداث بوتیک هتل‌ها ترم جدیدی است که در وزارتخانه آغاز شده و در ترم جدید بناهای تاریخی به بوتیک هتل تبدیل شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ظرفیت این بوتیک‌ها، افزود: احداث بوتیک هتل‌ها می‌تواند راه میان‌بر خوبی برای ایجاد مراکز اقامتی در خراسان جنوبی باشد.

مونسان ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی نیز کمک می‌کند که احداث این هتل‌ها با سرعت بیشتری انجام شود و به عنوان پایلوت در کشور باشد.

وی افزود: در قالب طرح تجاری‌سازی، فروش صنایع دستی از حالت فله‌ای به سمت برندفروشی خواهد رفت و در این خصوص بر روی بسته‌بندی و سلیقه مشتری کار کردیم که باید در خراسان جنوبی نیز توسعه یابد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه در بخش بازاریابی به خراسان جنوبی کمک می‌کنیم تا مشکلات حل شود، تصریح کرد: وزارت درخواست سهمیه ویژه بنزین برای سفرهای نوروزی داشته که در بازگشت از خراسان جنوبی نیز این درخواست به دولت داده می‌شود تا تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود.

وی ادامه داد: در قالب طرح تجاری‌سازی، فروش صنایع دستی از حالت فله‌ای به سمت برندفروشی خواهد رفت و در این خصوص بر روی بسته‌بندی و سلیقه مشتری کار کردیم که باید در خراسان جنوبی نیز توسعه یابد.

مونسان ادامه داد: وزارت از دو سال گذشته موضوع تعطیلات زمستانی را مطرح کرده بود و پیشنهاد ما تعطیلات پنج روزه در نیمه دوم دی ماه بود که با توجه به تعطیلات ایجاد شده ناشی از آلودگی هوا می‌تواند ظرفیت خوبی در بخش گردشگری ایجاد کرد.

وی اظهار کرد: اخیراً وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده که با آن موافق است و امیدواریم در سال آینده به صورت سازمان دهی و برنامه‌ریزی شده تعطیلات اجباری زمستانه را به یک مزیت گردشگری تبدیل کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یادآور شد: این پیشنهاد به وزارت آموزش و پرورش نیز داده شد، اما به صورت رسمی موافقتی اعلام نشده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : 11

ثبت نظر

ارسال