Fa En جمعه 3 بهمن 1399 ساعت 3 و 36 دقیقه

ساخت پروژه سینمایی حضرت معصومه(س) با ۱۴۰ بازیگر و ۷۰ لوکیشن

ساخت پروژه سینمایی حضرت معصومه(س) با ۱۴۰ بازیگر و ۷۰ لوکیشن

قم - کارگردان پروژه سینمایی حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: این اثر با ۱۴۰ بازیگر و بیش از ۷۰ لوکیشن طراحی و ساخته خواهد شد.

پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 1:29

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری آستان حضرت معصومه (س)، جواد افشار اظهار داشت: بیش از ۱۵ سال است که پیگیر ساخت پروژه سینمایی حضرت فاطمه معصومه (س) هستم و امروز با توجه به حکمت خداوند، توفیق حاصل شده که بعد از پختگی کامل، تولید این اثر کلید بخورد.

وی با بیان این‌که حق طبیعی مردم، ایرانیان و قمی‌ها است که با تمام ابعاد زندگی و شخصیت حضرت معصومه سلام‌الله علیها آشنا شوند، افزود: در همین راستا معتقدم حق طبیعی خود حضرت نیز هست که در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شوند و باید ایشان را به خوبی معرفی کنیم.

کارگردان پروژه سینمایی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها ادامه داد: امیدوارم بتوانیم ویژگی‌ها، ابعاد و جریانات زندگی کریمه اهل‌بیت (س) و اتفاق اتی که پیرامون زندگی ایشان با توجه به خفقان حاکم بر آن زمان، اتفاق افتاده را به خوبی معرفی کنیم و ابعاد بیشتری از زندگانی حضرت را به همگان نشان دهیم.

وی خاطرنشان کرد: امضای تفاهم‌نامه همکاری بین ما و آستان مقدس، استارت عملی ما برای ساخت اثر سینمایی محسوب می‌شود و وارد فاز نگارش فیلمنامه خواهیم شد و در کنار این برنامه نیز، مقدمات اولیه پیش‌تولید را کلید خواهیم زد.

افشار با بیان این‌که این اثر ۱۴۰ بازیگر و شخصیت داشته و بیش از ۷۰ لوکیشن خواهد داشت که تعداد زیادی از لوکیشن‌ها باید طراحی و ساخته شود، گفت: بازیگران این اثر نیز در مراحل بعد از نگارش فیلمنامه انتخاب خواهند شد.

وی افزود: این اثر از دوران کودکی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها آغاز می‌شود و به صورت گذرا به دوران هجرت و شهادت حضرت خواهد رسید.

به دنبال تولید اثری ماندگار درباره حضرت معصومه (س) در حوزه ملی و بین‌المللی هستیم

همچنین تهیه‌کننده پروژه سینمایی حضرت معصومه (س) طی سخنانی گفت: توفیق حاصل شد این اثر بعد از ۱۰ سال پیگیری، امروز برای ساخت کلید خورد.

مجتبی امینی با بیان این‌که ساخت این پروژه با یک عقبه ۱۰ ساله در حوزه پژوهش در حال آغاز است، افزود: حدود ۱۷۰ منبع و کتاب برای این پروژه مورد تحقیق قرار گرفته و این امر نشان می‌دهد که تحقیقات جامع و کاملی برای تهیه رفرنس‌های برنامه انجام شده است.

وی با اشاره به این‌که جای خالی این اثر در حوزه ملی و بین‌المللی کاملاً مشهود است، ادامه داد: امیدواریم با عنایت بانوی کرامت بتوانیم اثری تولید کنیم که در تاریخ ماندگار باشد.

تهیه‌کننده پروژه سینمایی حضرت معصومه سلام‌الله علیها خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی کار فاخری در مورد حضرت معصومه سلام‌الله علیها رقم نخورده است و بسیاری از افراد و جوانان با شخصیت این بانوی بزرگوار و حرکت ولایی ایشان در زمان خود و تأثیرگذاری که در ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) داشته‌اند، آشنا نیستند.

امینی گفت: این پروژه با نگاهی استراتژیک از سوی کارگردان و عوامل، تولید خواهد شد که امیدواریم اثری جامع، کامل و فاخر باشد.

تولید یک اثر هنری فاخر برای حضرت معصومه (س) دغدغه جبهه انقلاب است

معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) نیز اظهار داشت: در طول تاریخ اسلام اهل‌بیت (ع) و پیامبر اسلام (ص) اهمیت ویژه‌ای به شعر می‌دادند و شاعران از جایگاه خاصی در بین اصحاب برخوردار بودند و دلیلش این بود که در آن زمان مهم‌ترین ابزار هنری شعر بود.

حجت‌الاسلام مهدی احمدی با بیان این‌که امروز مهم‌ترین ابزار در عرصه هنر، ابزار سینما و رسانه است، افزود: دغدغه مشترک ما، جبهه انقلاب و آقای افشار کارگردان انقلابی سینما و تلویزیون تولید یک اثر فاخر برای حضرت معصومه سلام‌الله علیها در قالب ملی و بین‌المللی است.

وی ادامه داد: به مدد خداوند و عنایت بانوی کرامت امروز تولید این اثر کلید خورد و عوامل پروژه سینمایی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها از حضرت اذن گرفتند تا پروژه فاخری را آغاز و بهره‌برداری کنند.

معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) با بیان این‌که در فیلنامه‌نویسی و تولید این کار از وجود آیت‌الله احمد عابدی به عنوان مشاور قوی و توانمند بهره‌مند خواهیم شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به عقبه قوی و مشاوره‌ای که برای این پروژه در نظر گرفته شده است، شاهد یک کار فاخر و درخور شأن حضرت معصومه سلام‌الله علیها باشیم.

کد خبر 4813745
تعداد بازدید : 29

ثبت نظر

ارسال