Fa En پنجشنبه 23 مرداد 1399 ساعت 7 و 35 دقیقه

خسرو نقیبی مهمان «کتاب‌باز» شد

خسرو نقیبی مهمان «کتاب‌باز» شد

امشب ‌سه‌شنبه هفتم آبان ماه، سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» ساعت ۲۰ میزبان خسرو نقیبی، منتقد سینما، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار است.

پنجشنبه 9 آبان 1398 ساعت 19:38

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، خسرو نقیبی سردبیری روزنامه‌ «سینما»، ماهنامه‌ سینمایی «بلیت»، وب‌سایت تصویری «آرت‌تاکس» و تاک‌شوی هفته‌گی «مولن‌روژ» را برعهده داشته است.

او روزنامه‌نگاری را از ابتدای دهه‌ ۸۰ خورشیدی با عضویت در تحریریه و نوشتن ستون «راهنمای فیلم» در پرتیراژترین روزنامه‌ زمان خود یعنی «حیات نو» آغاز کرد و در طول دهه‌ ۸۰ و ۹۰ ریویونویسی را در کنار نقد فیلم به شکل‌های متفاوت در روزنامه‌ها و مجلات مختلف (از جمله در روزنامه‌های شرق، همشهری، ایران، سینما؛ مجلات تخصصی فیلم‌وسینما، فیلم و ۲۴ و شماری از روزنامه‌ها و مجلات دیگر که برخی عمری طولانی نداشتند) پی گرفت و در استمرار این روند برای برخی از این نوشته‌ها از جشنواره‌های مختلف مطبوعاتی جوایزی نیز گرفته است.

خسرو نقیبی در راه‌اندازی چندین مجله و روزنامه در این یک‌ونیم دهه نقش داشته و به نمایندگی از صنف و نهادهای متفاوت عضو هیات‌های داوری منتقدان در جشنواره‌های متعددی بوده است. 

نقیبی همچنین از ابتدای دهه‌ ۹۰ تا نیمه‌ سال ۹۲ سخن‌گو و عضو شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران بوده است.

«کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

بیشتر بخوانید:

  • نکوداشت ناصر فرهنگ فر برگزار می شود/ میزبانی فرهنگسرای ارسباران
  • نمایشنامه‌خوانی «خشم شدید فیلیپ هوتس» در ایران تماشا
تعداد بازدید : 16

ثبت نظر

ارسال