Fa En سه شنبه 29 مرداد 1398 ساعت 22 و 44 دقیقه

چهار مستند در مورد سنتی فراموش شده در عید غدیر خم

چهار مستند در مورد سنتی فراموش شده در عید غدیر خم

مجموعه مستند چهارقسمتی «ضیافت علوی» همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر از شبکه های مختلف سیما پخش خواهد شد.

یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 8:54

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه مستند چهارقسمتی «ضیافت علوی» همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر از شبکه های مختلف سیما پخش خواهد شد.

حجت الاسلام امینی موحد با بیان اینکه عید سعید غدیر خم یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است افزود:. یکی از سنت های حسنه در این عیدالاکبر که روایات عجیبی درباره آن نقل نموده اند و متاسفانه مورد غفلت واقع شده است سنت غذا دادن به افراد یا همان اطعام مومن است.

امام صادق علیه السلام در ذیل روایتی می فرمایند :غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق (در راس آنها خود ائمه معصومین)و یک میلیون شهید (در راس آنها حضرت عباس و شهدای کربلا) و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد.(بحار ج۶ ص ۳۰۳)

 درجای دیگر ایشان فرموده اند : غذا دادن به یک نفر در این روز مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان است.(مفاتیح الجنان ص۵۰۰)به گونه ای که امام صادق علیه السلام اصلا این روز را روز اطعام الطعام نامیدند.(بحار ج۹۵ ص۳۲۳)

کارگردان مجموعه مستند ضیافت علوی همچنین خاطرنشان کرد: کمک به نیازمندان در آستانه عید غدیر، برپایی سفره های اطعام و فعالیت هایی از این قبیل، در این مجموعه مستند روایت می شوند.

وی در پایان تاکید کرد: این مجموعه مستند راوی بزرگداشت این عید بزرگ اسلامی است، روزی که نقطه عطفی در تاریخ بشریت به شمار می رود و هنگامه ای است که خداوند اراده کرد تا نعمت را بر بندگانش فزونی بخشد و دین شان را کامل کند.

گفتنی است مجموعه مستند ضیافت علوی با تهیه کنندگی و کارگردانی میلاد امینی موحد توسط شبکه رسانه ای صف تهیه و تولید شده که در ایام دهه ولایت از شبکه های مختلف سیما روی آنتن خواهد رفت.

کد خبر 4689092

ثبت نظر

ارسال