Fa En پنجشنبه 8 اسفند 1398 ساعت 20 و 43 دقیقه

نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری

نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری

رئیس پلیس فتا ناجا به نقش آموزش در پیشگیری از جرایم سایبری و نیز تولید و اکران مستندات آموزشی مختلف و متنوع با هدف افزایش آگاهی و دانش عمومی هموطنان از آسیب ها و تهدیدات این حوزه تاکید کرد.

سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 15:43

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار وحید مجید، با اشاره به نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم سایبری، اظهار داشت: در بررسی‌های صورت گرفته از قربانیان جرایم سایبری که اکثر آنها، جرایم مالی هستند؛ مشخص شد عدم آگاهی و دانش برخی از کاربران در خصوص آسیب‌ها و تهدیدات و همچنین استفاده از تکنولوژی ارائه خدمات مالی و بانکی در فضای سایبر علت اصلی وقوع جرایم این حوزه هستند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: مجرمان و کلاهبرداران سایبری با استفاده از فرصت به دست آمده با ترفندهای مختلف و انجام مهندسی اجتماعی خاص، بیشتر در قالب ارائه خدمات دولتی نظیر هدف مندی یارانه‌ها، دریافت سهمیه سوخت و سبد کالای حمایت دولت، ثبت نام در طرح تردد در محدوده ترافیک، آلودگی هوا و سایر موارد با تبلیغات و راه اندازی درگاه‌های جعلی بانکی موسوم به فیشینگ نسبت به سرقت اطلاعات بانکی و برداشت غیر مجاز از طعمه‌های خود اقدام می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: پلیس فتا با تولید و اکران مستندات آموزشی مختلف و متنوع در قالب انیمیشن و موشن گرافیک، پادکست، اینفوگرافی، فیلم‌های کوتاه و برگزاری انواع کلاس‌های آموزشی در سطوح مختلف اقشار جامعه در صدد افزایش آگاهی و دانش عمومی هموطنان از آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی بوده و همچنین اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی از اولویت‌های مأموریتی این پلیس در راستای پیشگیری از جرایم پر وقوع سایبری به شمار می‌آید.

سردار مجید، همکاری سایر نهادها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و همچنین اصحاب رسانه در راستای کاهش نرخ وقوع جرایم سایبری در این حوزه را لازم و ضروری دانست.

رئیس پلیس فتا ناجا به هموطنان توصیه کرد: به منظور بهره مندی از خدمات آموزشی و یا دریافت مشاوره فنی و تخصصی در خصوص فضای سایبر به سایت رسمی پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت مذکور قسمت درج گزارشات مردمی با این پلیس در میان بگذارند .

کد خبر 4710177
مهسا شمس

ثبت نظر

ارسال