Fa En پنجشنبه 8 اسفند 1398 ساعت 21 و 18 دقیقه

معاون فرهنگی وزارت علوم خواستار توجه دانشگاه‌ها به حجاب و عفاف شد

معاون فرهنگی وزارت علوم خواستار توجه دانشگاه‌ها به حجاب و عفاف شد

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به بحث حجاب و عفاف گفت: تاکید ما برای دانشگاه ها این است که به این قواعد توجه کنند و از دانشجویان می خواهیم در این حوزه مشارکت کنند.

یکشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 12:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

غلامرضا غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در بحث حجاب و عفاف به این نکته تاکید داریم که در نهاد دانشگاه مثل هر نهاد دیگری مجموعه ای از قواعد و هنجارها تعریف شده است.

وی ادامه داد: قواعد و هنجارهایی برای هر نهادی وجود دارد که کسی که وارد آن نهاد می شود باید به عنوان وظیفه و به عنوان مسئولیتی که برای آن فرد تعریف می شود، نسبت به آن اهتمام لازم را در عمل و رفتار داشته باشد.

معاون فرهنگی وزارت علوم افزود: بنابراین همان گونه که دانشجویان باید در حوزه آموزش و پژوهش هنجارپذیری داشته باشند، درحوزه‌های فرهنگی و اجتماعی هم که مجموعه‌ای از قواعد و هنجارها وجود دارد و برآمده از عرف و اسناد بالادستی است، از دانشجویان انتظار می رود که هنجارهای دانشگاه را پاس داشته و به آنها حرمت نهند.

وی درباره ابلاغ یک آیین نامه پوشش واحد به دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید گفت: دانشگاهها خودشان آیین نامه پوشش دارند و درعین حال تاکید ما برای دانشگاه ها این است که به این قواعد توجه کنند و از دانشجویان می خواهیم در این حوزه مشارکت داشته باشند.

کد خبر 4713038
زهرا سیفی

ثبت نظر

ارسال