Fa En پنجشنبه 8 اسفند 1398 ساعت 20 و 26 دقیقه

تهاجم فرهنگی بدنبال رواج انگاره های منفی و تغییر زندگی اسلامی است

تهاجم فرهنگی بدنبال رواج انگاره های منفی و تغییر زندگی اسلامی است

قزوین- معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تهاجم فرهنگی در قالب رسانه و هنر بدنبال ترویج انگاره های منفی برای تغییر باورها، سبک زندگی اسلامی و بی هویت کردن جوانان کشور است.

پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 19:1

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر چهارشنبه در مراسم معارفه مدیرکل جدید ارشاد استان قزوین که در استانداری برگزار شد با تبریک عید سیعد غدیر خم اظهارداشت: غدیر از حساس ترین مقاطع تاریخ اسلام است و چهار نقطه دوران ساز شامل بعثت، غدیر، عاشورا و ظهور حضرت مهدی از مراحل تاریخ اسلام محسوب می شود اما بدون شک بعد از بعثت مهمترین، حادثه غدیر است که اهتمام به نبوت و ولایت و ریشه در تبلیغ رسالت دارد.

فقهی زاده در ادامه گفت: صدای پای هجمه فرهنگی نخستین بار در ۴۰ سال پیش شنیده شد در حالی که شعله های انقلاب فوران می کرد و ‌با قدرت انگاره یعنی ترقی آشنا شدیم و هنوز برنامه ای برای این پدیده نداشتیم.

وی بیان کرد: ما نسبت به برخی مسائل انگاره هایی داریم که نمی دانیم چگونه شکل گرفته است لذا برخی پدیده ها را تحسین و برخی را نفرین می کنیم اما تهاجم فرهنگی امروز در قالب رسانه، هنر و پیامدهای 
روزآمد فرهنگ می خواهد انگاره های منفی فراوانی بسازد و ما را از منش دینی و ملی دور کند که باید مراقب و هوشیار باشیم.

فقهی زاده یادآورشد: این انگاره های منفی می خواهد ارزشهای مغلوب و انگاره موهوم تولید و ما را بی هویت معرفی کند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهارداشت: برای شناخت مخاطبان تهاجم فرهنگی جدید که درلباس های کهنه و نو ظاهر می شوند و همه شهرها و روستاها و همه گروهها را هدف گرفته 
باید با اتکا به مباحث قرآنی اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: این ها می خواهند انگاره های مثبت در حوزه های فرهنگی را نفی و انگاره های خود ساخته را جایگزین کرده و دیگرخواهی را تبلیغ کنند و به نسل جوان ما بفهمانند لذت ببرند و هر کس  هرچقدر بیشتر لذت ببرد زندگی بهتری دارد تا مسیر انحراف و تباهی را باز کند.  

فقهی زاده یادآورشد: گمان می رود یکی از اساسی ترین وظایف ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در استانها شناسایی درست بن مایه های اصیل فرهنگی و کوشش صادقانه برای معرفی آنها به جوانان و نوجوانان در شاخه های فرهنگ و هنر و رسانه است تا در مسیر تهاجم فرهنگی قرار نگیرند.

وی از خدمات همه هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر تشکر و قدردانی و با تشکر از خدمات حجت الاسلام حسینیُ مدیرکل سابق محمد حسین اسماعیلی را به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و اشراد اسلامی استان قزوین معرفی کرد.

اسماعیلی متولد شهر قم و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک از دانشگاه آزاد قزوین می باشد که پیش از این در معاونت هنری و سینمایی اداره کل ارشاد اسلامی استان تهران خدمت کرده است.

همچنین ریاست اداره ارشاد ورامین و عضویت در کارگروه شعر و موسیقی اداره ارشاد تهران، مدیریت فرهنگ سرای رازی و مدیریت هنرستان موسیقی تهران از دیگر سوابق وی است.

کد خبر 4698198

ثبت نظر

ارسال