Fa En پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 19 و 51 دقیقه

دزدی دریایی انگلیسی ها را با اقتدار و استدلال حقوقی پاسخ دادیم

دزدی دریایی انگلیسی ها را با اقتدار و استدلال حقوقی پاسخ دادیم

مشهد - معاون اول رئیس جمهور گفت: دزدی دریایی انگلیسی ها را با اقتدار و استدلال حقوقی پاسخ دادیم.

یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 2:8

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری عصر پنج شنبه در نشست مشترک شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در تالار شهر مشهد برگزار شد، با بیان اینکه   کشور ما در شرایط دشواری قرار دارد، اظهار کرد: ما نباید با خودمان تعارف داشته باشیم این وضعیت می‌تواند برای کشور محدودیت‌ها و مشکلاتی را به وجود بیاورد و محدودیت‌هایی را درست کند.

وی افزود:  آمریکایی‌ها روزی که آغاز جنگ اقتصادی علیه ایران را اعلام کردند   بر این باور بودند که  می توانند اقتصاد ایران را از هم فروپاشند و نظام را از بین ببرند  و از نظر خودشان هم برنامه دقیقی داشتند و به همه هم اعلام کرده بودند که این برنامه تا چندماه  بیشتر  طول نخواهد کشید.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه به دزدی دریایی انگلیسی ها و توقیف نفت کش ایرانی اشاره و بیان کرد: ایران در اقدامی که نشانه اقتدار، هماهنگی، و ثبات سیاسی است با استدلال حقوقی نفتکش انگلیسی ها را توقیف کرد. 

وی به فشار آمریکائی ها به منظور کاهش فروش نفت ومحدود کردن منابع بودجه کشور اشاره و عنوان کرد:  امسال از نظر بودجه در شرایط سختی قرار داریم.

جهانگیری با بیان اینکه آمریکائی ها نتوانستند فروش نفت ایران را به صفر برسانند افزود: بودجه ای که  در مجلس تصویب شد ۴۴۸ هزار میلیارد تومان است که ۱۵۰ هزار میلیارد تومان آن از درآمدهای فروش نفت حاصل می شد اما در حال حاضر شرایط فروش نفت سخت شده است.

وی با بیان اینکه  اقتصاد مقاومتی به معنی انجام کارهای فوق‌ العاده نیست بلکه به این معنا است که تاب آوری مردم یک کشور در برابر مشکلات خارجی افزایش پیدا کند، گفت: مدیران و مسئولان باید به دنبال ایجاد منابع جدید درآمد باشند.

معاون اول رئیس جمهور بر تفکیک درآمدهای کشور و بودجه از نفت تاکید کرد: ما باید با راهکار های جدید بتوانیم بدون فروش نفت کارهای خودمان را انجام دهیم.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت خراسان رضوی به عنوان یک استان پهناور و بزرگ کشور اظهار کرد: علاوه بر اینکه مشهد پایتخت معنوی کشور است این استان از نظر گردشگری ، صنعت وکشاورزی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. 

 جهانگیری در بخش دیگری از سخنانش به مسئله حاشیه نشینی در مشهداشاره و عنوان کرد: : مهمترین طرح بافت های فرسوده ای که باید بر روی آن تمرکز شود در شهر مشهد قرار دارد.

وی در ادامه به مشکلات پیش آمده در پروژه قطار برقی تهران - مشهد  اشاره و  اظهار کرد: انجام این پروژه با استفاده از فاینانس خارجی بوده که با تحریم ها به مشکلاتی برخورده است اما حل خواهد شد.

علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی هم در این نشست به طرح های آماده بهره برداری در استان اشاره واظهار کرد: با حضور معاون اول رئیس جمهوری سه هزار و ۴۳۱ میلیارد تومان طرح در خراسان رضوی بهره برداری و ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح نیز کلنگ زنی می شود.

وی از آغاز عملیات اجرایی خط چهارم قطار شهری مشهد به طول ۱۰ و نیم کیلومتر خبر داد و گفت: این طرح با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز می شود. 

کد خبر 4688278

ثبت نظر

ارسال