Fa En پنجشنبه 8 اسفند 1398 ساعت 15 و 9 دقیقه

افتتاح ۵۰ پروژه اقتصادی در قم همزمان با هفته دولت

افتتاح ۵۰ پروژه اقتصادی در قم همزمان با هفته دولت

قم - معاون استاندار قم از افتتاح ۵۰ پروژه اقتصادی، کشاورزی، گردشگری و صنعتی همزمان با هفته دولت در قم خبر داد.

پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 19:5

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد غضنفری در نشست خبری که ظهر پنج‌شنبه به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد با اشاره به اقدامات استان در حوزه اقتصادی، اظهار داشت: فعالیت‌های اقتصادی استان در قالب سه محور تسهیل و رونق تولید، تنظیم بازار و شورای گفتگوی بخش خصوی و دولت طی یکسال گذشته با جدیت پیگیری شده است.

وی افزود: هدف استان در حوزه اقتصادی متکی است به تلاش بر حفظ واحدهای تولیدی فعال، ارتقا واحدهای فعالی که از همه ظرفیت استفاده نمی‌کنند، احیای واحدهای راکد و تملک شده و نیز ایجاد واحدهای جدید.

معاون استاندار قم با بیان اینکه طی یک سال گذشته ۲۱ واحد صنعتی با اشتغال ۵۰۱ نفر وارد مدار تولید شد، گفت: در امسال نیز ۱۱ واحد صنعتی راکد و مطلقا تعطیل با اشتغال ۸۶ نفر وارد مدار تولید شده است.

وی از بهره‌برداری و افتتاح ۵۰ پروژه اقتصادی در هفته دولت خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۲۶ پروژه بخش کشاورزی با ۴۱۷ فرصت شغلی، ۷ پروژه گردشگری با ۶۶ فرصت شغلی و ۱۷ پروژه صنعتی با ۵۷۳ فرصت شغلی در این ایام به بهره برداری خواهد رسید و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

غضنفری علل اصلی تعلل در جذب سرمایه‌گذاران را مورد توجه قرار داد و گفت: ما در مرحله‌ای هستیم که قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان را با انجام کارهای کارشناسی به سرمایه گذاران معرفی می‌کنیم، در این راستا هم همایشی برای جذب سرمایه‌گذاران و رونق تولید در دست اقدام داریم که پیش بینی‌ها برای اجرای آن در آبان‌ماه است.

وی معرفی ظرفیت‌های استان را پیش نیاز به نتیجه رسیدن جذب سرمایه‌گذاران دانست و اظهار داشت: برخی به ما انتقاد می‌کنند که چرا چشم انداز بلند پروازانه برای ارقام سرمایه‌گذاری در نظر داریم، در شرایطی که سال گذشته با ۴ هزار میلیارد تومان تنها یک صدم درصد نرخ بیکاری را کاهش دادیم و در واقع نرخ بیکاری را تثبیت کردیم ناگزیریم که با جدیت بیشتری در این حوزه ورود کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار قم در پاسخ به سؤالی برای تصمیم استان درخصوص تعطیلی پنج‌شنبه‌ها، گفت: نظر استان بر این است که به دلیل تعطیلی پایتخت در روز پنج‌شنبه و قطع ارتباط کاری در این روز در صورت تأیید این قانون، مجموعه استان نیز با آن موافق است.

وی با اشاره به میزان رضایت استان از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه اقتصادی، عنوان کرد: همه دستگاه‌ها وظایف ذاتی تعریف شده‌ای دارند که آن را انجام می‌دهند اما استاندار و مجموعه استان توقعاتی فراتر از وظایف ذاتی دارند مثل ارتقای شاخص تثبیت اشتغال و سرمایه‌گذاری، در این راستا شاخص‌هایی تعریف شده که عملکرد این دستگاه‌ها براساس این شاخص‌ها بررسی خواهد شد.

وی رتبه بندی کشوری از عملکرد دستگاه‌های اقتصادی استان را مطلوب دانست و افزود: اگر چه رتبه‌ها قابل قبول بوده اما توقعات ما بیش از این است.

کد خبر 4699132

ثبت نظر

ارسال