Fa En سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 15 و 34 دقیقه

سهام آسیایی با امید به مذاکرات تجاری رشد کرد

سهام آسیایی با امید به مذاکرات تجاری رشد کرد

سهام آسیا با امید به آغاز مجدد مذاکرات تجاری و کاهش احتمالی تنش‌ها بین ۲ اقتصاد بزرگ جهان، رشد کردند.

یکشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 16:25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز جمعه، در حالی که سرمایه‌گذاران با داده‌های اقتصادی قدرتمند آمریکا و امید به آغاز مجدد مذاکرات تجاری پکن و واشنگتن در ماه آینده و احتمال کاهش تنش‌های بین آنها قوت قلب گرفتند، سهام آسیایی با دنبال کردن روند رشد سهام جهان، بالا آمد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۴ درصد رشد کرد و به این ترتیب رشد هفتگی خود را به ۲.۲ درصد رساند. این بهترین هفته این شاخص از اواسط ژوئن تا کنون است.

شاخص‌های سهام اروپایی هم معاملات امروز خود را با نوسان آغاز کردند. در حالی که داکس آلمان ۰.۱۶ درصد رشد کرد، فوتی انگلیس و کاک فرانسه به ترتیب، ۰.۱۲ درصد و ۰.۰۴ درصد افت کردند.

نیکی ژاپن ۰.۵۴ درصد رشد کرد، کامپوزیت شانگهای ۰.۴۶ درصد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۴۲ درصد بالا آمدند.

ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۵۲ درصد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۲۲ درصد رشد کردند.

بازارهای سهام از اخبار آغاز مجدد مذاکرات رده‌بالای چین و آمریکا در اوایل اکتبر، که امیدها برای کاهش تنش‌ها در بین دو اقتصاد برتر جهان را زنده کرد، قوت قلب گرفتند.

از سوی دیگر گزارش ملی اشتغال ای‌دی‌پی آمریکا نشان داد که در ماه آگوست مشاغل بخش خصوصی آمریکا با سریع‌ترین رشد خود در ۴ ماه اخیر روبرو شده‌اند.

دیشب شاخص‌های وال‌استریت با رشد قابل‌توجهی مواجه شدند؛ داوجونز ۱.۴ درصد جهش کرد، اس‌اندپی ۱.۳ درصد بالا آمد و نزدک ۱.۷۵ درصد به ارزش خود افزود.

در بازار ارز، دلار در برابر ین ژاپن به بالاترین سطح ۱ ماهه ۱۰۷.۲۳۵ واحد رسید.

کد خبر 4712551

ثبت نظر

ارسال