Fa En سه شنبه 30 مهر 1398 ساعت 15 و 32 دقیقه

ثبت‌نام تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ در استان سمنان آغاز شد

ثبت‌نام تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ در استان سمنان آغاز شد

سمنان - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز ثبت‌نام تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ در استان خبر داد و گفت: این اقدام به‌منظور جلوگیری از رکود واحدهای تولیدی صورت گرفته است.

سه شنبه 26 شهریور 1398 ساعت 14:40

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اسودی صبح سه‌شنبه در یک‌صد و هشتاد و دومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری ضمن بیان اینکه ثبت‌نام تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ در استان سمنان آغاز شد، ابراز داشت: در راستای حمایت از تولید و رفع مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی، هموارسازی مسیر تولید ملی و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی این تسهیلات به واحدهای تولیدی استان که مشمول طرح باشند، پرداخت می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه سال گذشته ۸۷۹ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان سمنان بیش از ۹ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از بانک‌های عامل دریافت کردند، افزود: این رقم حدود ۸۷ درصد از سهم پرداختی تسهیلات در استان بوده است.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان بابیان اینکه در این نشست ۳۷ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند، ابراز داشت: با تصمیم اعضای کارگروه با پرداخت تسهیلات به ارزش حدود هشت هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال به این تعداد واحد تولیدی از محل اعتبارات تسهیلات رونق تولید ۹۸ موافقت شد.

اسودی در ادامه تصریح کرد: تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی، تأمین تسهیلات موردنیاز طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد، تأمین مالی طرح‌های بازسازی و نوسازی در اولویت این بسته رونق تولید قرار دارد که این اهداف با تخصیص اعتبارات مناسب از سوی وزارت صمت در سال جاری محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرآیند ثبت‌نام به‌صورت کاملاً الکترونیکی صورت می‌گیرد، افزود: متقاضیان می‌توانند درخواست خود را در سامانه بهین یاب ثبت کنند تا پس از بررسی توسط کمیته بررسی تسهیلات و تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی، واحد به بانک معرفی شوند.

کد خبر 4720749

ثبت نظر

ارسال