Fa En شنبه 5 بهمن 1398 ساعت 21 و 40 دقیقه

آمادگی وزارت کار برای حمایت از فعالیت‌های کارآفرینانه

آمادگی وزارت کار برای حمایت از فعالیت‌های کارآفرینانه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فضای کسب و کار در کشور، هنوز تسهیل نشده است، گفت: وزارت کار، آمادگی دارد توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، از کارآفرینان حمایت کند.

جمعه 13 دی 1398 ساعت 10:58

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارگ خبر به نقل از مهر

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری امشب ۱۲ دی ۹۸ در گردهمایی مسابقه کارآفرینی با حمایت صندوق کارآفرینی امید، اظهار داشت: هر وقت در میان شما کارآفرینان حاضر می‌شوم، امیدوارتر از قبل شدم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کار و کارآفرینی، امید و نشاط را به جامعه تزریق می کند، افزود: اگر بتوانیم ایده و طرح های جوانان را با حمایت خود مردم و مشارکت های مردمی، به کار مولد و کسب و کار تبدیل کنیم، عبادتی بسیار والا انجام داده ایم.

شریعتمداری تصریح کرد: دولت به عنوان تسهیل گر، حتما باید تحت عنوان حمایت از کارآفرینان، وارد عرصه شود؛ ضمن اینکه افرادی که دارای فکر و ایده هستند و می توانند آن را توسعه دهند، باید برای شبکه سازی در فضاهای اجتماعی کارآفرینانه، شرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه از ویژگی های فضاهای کارآفرینانه و رویدادهای کارآفرینی این است که کارآفرینی های اجتماعی، بیش از پیش نمایان شده است، یادآور شد: اقدام دیگری که مفید است، جهت دهی منابع خرد و کوچک برای ایجاد و توسعه فعالیت های کارآفرینانه است.

شریعتمداری با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه کارآفرینی و انجام گفتگو با برخی کارآفرینان گفت: یکی از مشکلات صاحبان ایده، نداشتن منابع و سرمایه گذار است که در این زمینه، قطعا می توان این نوید را داد که سرمایه گذارانی هستند تا از افکار خلاقانه حمایت کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ما به عنوان سیاستگذار، آمادگی داریم در صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون، از فعالیت های خرد کارآفرینانه و همچنین از همه سرمایه گذاران در حوزه های کسب و کار، حمایت کنیم.

وی تأکید کرد: می دانم در دل هر کدام از شما کارآفرینان دردهایی وجود دارد و هنوز هم روند کسب و کار در ایران تسهیل نشده است؛ اما ما تلاش کرده ایم با ایجاد نهادهای توسعه ای، برخی از فرآیندها را تسهیل کنیم که در این زمینه اخیرا بنیاد عمومی _ خصوصی تولید محتوای دیجیتال و همچنین بنیاد توسعه فناوری در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاکچین تأسیس شده است و به زودی نیز بنیاد توسعه محصولات فرهنگی افتتاح خواهد شد که مکانی برای بهره‌وری افکار نو و خلاقانه می‌شود.

کد خبر 4814405
محمد جندقی

ثبت نظر

ارسال